National Stadium Pool in Jamaica - Site License        23/3/2024 - 3:19 PM
      2024 Mayberry Investments Prep & Primary Swimming Championships      
                  National Aquatic Centre, March 16, 2024                  
 
 Event 31  Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
         Meet: # 2:18.72  7/3/2020  Hillel Prep, HLP
                          N Hunter, I Hall, M Davis, K Hutchinson
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 HLP  'A'                            2:39.26    2:40.16   18  
     1) Wong, Layla 10                2) Pan, Jessica 9               
     3) Sharpe, Sienna-Reese 10       4) Todd, Bea 10                 
               1:19.31    2:40.16 (1:20.85)
  2 Mona Prep  'A'                      2:49.01    2:51.75   14  
     1) Baker, Leah 10                2) Montgomery, Avril-Renee 9    
     3) Daniels, Azariah 9            4) Smith, Skylar 9              
               1:30.04    2:51.75 (1:21.71)
  3 Mighty Saints  'A'                  2:47.39    2:52.74   12  
     1) Scott, Lexie 10               2) Stewart, Miaya 10            
     3) Grier, Laila 9                4) Denny, Victoria 10           
  4 HLP  'B'                            2:59.30    3:05.72   10  
     1) Kelly, Alexandra 10           2) Francis, Aria 10             
     3) Govender, Zahra 9             4) Johnston, Xoe 10             
  5 ExcelsiorPrimary  'A'               3:21.94    3:08.22    8  
     1) Easton, Lauren 9              2) Hylton, Mikala 9             
     3) Blackwood, Zahirah 9          4) Thomas, Jordayna 9           
               2:10.46      3:08.22 (57.76)
  6 Stella Maris  'A'                   2:57.65    3:09.40    6  
     1) Stimpson, Sarah 10            2) Peryer, Gabrielle 10         
     3) Davis, Johanna 10             4) Campbell, Maia 9             
               1:33.60    3:09.40 (1:35.80)
  7 AISK  'A'                           3:57.84    3:16.88    4  
     1) Ramirez, Sophia 9             2) Scott, Lennon 9              
     3) Hamilton, Neya 9              4) Hogan, Zuri 10               
               1:40.35    3:16.88 (1:36.53)
  8 STAPS  'B'                          4:09.63    3:22.31    2  
     1) Higgins, Ayva 9               2) Hutchinson, Olivia 9         
     3) Lauren Fraser, Judah 9        4) Phillips, Cataleya 10        
               1:43.48    3:22.31 (1:38.83)
  9 Creative Kids  'B'                       NT    3:35.82  
     1) Moses, Kristen 9              2) Henry, Saphire 10            
     3) Carney, Aarya 9               4) Shelton, Safia 9             
               2:03.72    3:35.82 (1:32.10)
 10 St. Hugh's Prep  'A'                2:36.52    3:40.20  
     1) Beckford, Kezia M 9           2) Brooks, Maria C 10           
     3) Clarke, Zoey 9                4) Beckford, Morgan D 9         
               1:44.97    3:40.20 (1:55.23)
 11 St. Hugh's Prep  'B'                3:29.82    3:41.73  
     1) Bourne, Jada M 9              2) White, Eden-Grace A 9        
     3) Ennis, Xai D 10               4) Shelton, Skylar L 10         
 12 RA  'A'                             3:03.03    3:46.57  
     1) McNeil-Manley, Marley 10      2) Duncan, Raine 10             
     3) Myrie, Miya 9                 4) Myrie, Malia 10              
               1:40.60    3:46.57 (2:05.97)
 13 PCK  'A'                            3:22.07    3:46.59  
     1) Scarlett, Anna 10             2) Savory, Nylah 10             
     3) Edwards, Sheville 9           4) Smith, Qetziah 9             
               1:20.04    3:46.59 (2:26.55)
 14 Stella Maris  'B'                   3:30.00    3:50.34  
     1) Brammer, Alyssa 10            2) Edwards, Katherine 9         
     3) Reynolds, Kaylyn 9            4) McGregor, Karyl 10           
 15 Mona Prep  'B'                      3:31.52    3:51.55  
     1) Newby, Zaria 9                2) Turner, Kaylee 10            
     3) McGowan, Tehelia 9            4) Martin, Isabelle 10          
 16 VAZ  'A'                            3:58.57    4:07.47  
     1) Thomas, Kaz 9                 2) Morris, Leila E 10           
     3) Bailey, Keyona 9              4) Gordon, Xaraiya 10           
               2:21.02    4:07.47 (1:46.45)
 17 Creative Kids  'A'                       NT    4:09.58  
     1) Moore, Maddison 9             2) McDerrott, Victoria 10       
     3) Goss, Jaimey-Rose 9           4) Burke, Mya 9                 
               2:05.17    4:09.58 (2:04.41)
 -- STAPS  'A'                          3:20.51         DQ  
     1) Stone, Imani 9                2) Robinson, Jordan 10          
     3) Mignott, Layla 10             4)                              
               1:29.04         DQ (1:48.55)
 -- Emanuel  'A'                        2:34.01         DQ  
     1) Buchanan, Gabriella 10        2) Forbes, Keira 9              
     3) Deidrick, Azuri 10            4) Edwards, Victoria 10         
               1:52.37         DQ (1:09.66)
 -- WPS-NI  'A'                         2:29.53         NS  
     1) White, Aliandra T 9           2) Martin, Sanai 10             
     3) Hutchinson, Alexis 10         4) Gordon, Azalia 10            
 -- Mighty Saints  'B'                  3:40.12         NS  
     1) Douglas, Saskia 9             2)                              
     3) Plummer, Amelia 10            4) Trieb, Eva 9                 
 -- Emanuel  'B'                             NT         NS  
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 31                     
 
  1. Hillel Prep                       132   2. St. Hugh's Preparatory School     117
  3. Creative Kids Learning Academy     93   4. Mona Preparatory School            79
  5. Emanuel Christian Academy          64   6. Mt Alvernia Preparatory            56
  7. St Andrew Prep School              50   8. Reach Academy                      37
  9. Sts. Peter and Paul Prep           24  10. American International School      17
 11. Excelsior Primary School           16  12. Stella Maris Prep School           14
 12. Porter Center for Knowledge        14  14. Holy Childhood Prep. School         6
 14. Praise Tab Christian Academy        6  16. New Providence Primary              2
 17. Christian Academy                   1