National Stadium Pool in Jamaica - Site License        23/3/2024 - 3:19 PM
      2024 Mayberry Investments Prep & Primary Swimming Championships      
                  National Aquatic Centre, March 16, 2024                  
 
 Event 24  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
=========================================================================
         Meet: # 38.06  14/4/2018 Josh Johnson, MONA
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Williams, Caleb        10 VAZ                 42.94      39.84    9  
  2 Wan, William            9 HLP                 41.34      41.39    7  
  3 Chen, Konnor            9 Creative Kids       45.75      43.04    6  
  4 McMorris, Rayne        10 Mona Prep           44.91      43.56    5  
  5 Scarlett, Caleb         9 PCK                 45.91      45.07    4  
  6 Jonas, Miguel           9 ExcelsiorPrimary    48.27      46.45    3  
  7 Linton, Dominik         9 Mighty Saints       49.98      48.86    2  
  8 Jones, Damani           9 Mighty Saints       49.42      48.89    1  
  9 Robinson, Chase        10 Mona Prep           46.62      48.93  
 10 Hoo Fung, Steven        9 AISK                53.31      49.23  
 11 Sadler, Mason          10 STAPS             1:08.87      49.96  
 12 Delisser, Liam         10 Mona Prep           57.48      51.39  
 13 Hado, Ziad E           10 St. Hugh's Prep   1:00.70      52.78  
 14 Morgan, Sule           10 Creative Kids       57.60      52.99  
 15 Lovindeer, Ethan       10 Mighty Saints       53.45      54.19  
 16 Bourne, Luke R          9 St. Hugh's Prep        NT      56.58  
 17 Dougall, Tristan       10 AISK                55.84      56.90  
 18 Sterling, Nyah         10 Stella Maris        54.79      58.25  
 19 Wong, Jacob             9 RA                1:09.98      58.71  
 20 Jefferson, Justin      10 RA                  56.55      59.90  
 21 Duncan, Rafi            9 RA                1:08.23    1:04.16  
 22 Bender, Kenaire         9 VAZ               1:49.00    1:04.55  
 23 Thompson, Isreal        9 Stella Maris      1:10.00    1:05.58  
 24 Davidson, Kamar        10 STAPS             1:09.75    1:06.04  
 25 Williams, Tyler         9 Stella Maris      1:18.00    1:08.67  
 26 Chisholm, Joshua        9 HLP                    NT    1:11.98  
 27 Somers-Dehaney, Khafr   9 Mt Alvernia Prep  1:14.27    1:14.42  
 28 Wilson, Mason           9 HLP                    NT    1:14.92  
 29 Bowla, Jacob           10 Creative Kids          NT    1:16.58  
 30 Hayden, Matthew         9 St. Hugh's Prep   1:27.55    1:18.39  
 31 Hall, Zachary           9 Emanuel                NT    1:18.49  
 32 Riley, Martino         10 HCPS              1:03.05    1:20.37  
 33 Deng, Rock             10 AISK              1:21.42    1:21.86  
 -- Haye, Justine          10 MHP               1:03.74         NS  
 -- Casserly, Samuel       10 Mt Alvernia Prep    54.89         NS  
 -- Davis, Mario           10 Emanuel             54.85         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 24                  
 
  1. Hillel Prep                       130   2. Sts. Peter and Paul Prep          127
  3. Stella Maris Prep School           49   4. Mona Preparatory School            40
  5. Hosana Prep                        32   6. St Andrew Prep School              28
  7. Emanuel Christian Academy          22   8. Hopefield Prep School              21
  9. Creative Kids Learning Academy     17  10. Vaz Prepatory School               12
 10. Praise Tab Christian Academy       12  12. Montego Bay Preparatory School     10
 13. St. Hugh's Preparatory School       9  14. Alcar Academy                       5
 15. Porter Center for Knowledge         4  16. Excelsior Primary School            3
 16. Reach Academy                       3  16. Holy Childhood Prep. School         3
 19. Wolmer's Preparatory School         2