National Stadium Pool in Jamaica - Site License        23/3/2024 - 3:19 PM
      2024 Mayberry Investments Prep & Primary Swimming Championships      
                  National Aquatic Centre, March 16, 2024                  
 
 Event 12  Boys 7-8 50 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
         Meet: # 44.33  6/4/2019  Xander Sandcroft, PMMP
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Holder, Maverick        7 Mobay Prep          50.79      49.38    9  
  2 Xiang, Austin           8 HLP                 52.73      50.32    7  
  3 Hnydiuk, Volodymyr      8 HFPS                56.26      54.89    6  
  4 Dalrymple, Sergio       8 HP                  54.65      55.69    5  
  5 Distant, Tziah          8 Mighty Saints       53.89      59.23    4  
  6 Cherian, Nathan         8 Creative Kids     1:10.58      59.95    3  
  7 Williams, Liam          7 Stella Maris      1:49.58    1:01.44    2  
  8 Coalton, Nicquann       8 AA                  57.94    1:01.49    1  
  9 MacDonald, Jonah        8 HLP               1:01.38    1:02.22  
 10 Cunningham, Carson      8 STAPS             1:04.84    1:04.93  
 11 Moulton, Xane           8 Mighty Saints     1:07.21    1:05.50  
 12 Smith, Dylan            8 AISK                   NT    1:06.60  
 13 Braimbridge, Aiden      8 WPS-NI            1:23.55    1:06.84  
 14 Dircks, Kai             8 OBPS                   NT    1:14.41  
 15 Elliott, Rhys           7 HLP               1:13.29    1:20.98  
 16 Blair, Andrew           8 BBEC              1:21.79    1:26.16  
 17 Dallas, Amiri           8 STAPS             1:06.42    1:27.98  
 18 Heron, Joshua A         8 St. Hugh's Prep   1:24.66    1:28.77  
 19 Gabbidon, Micah         7 JRPS              1:15.23    1:28.90  
 20 Myers, Samir            8 Mona Prep         1:34.71    1:31.05  
 21 Coke, Malik             8 RA                     NT    1:33.55  
 22 Dystant, Joshuah        7 Stella Maris      1:35.00    1:43.43  
 23 McCalla, Luke           8 Emanuel                NT    1:45.92  
 24 Yan, Erik               7 St. Hugh's Prep   2:04.52    1:46.69  
 24 Chuck, Zayden           7 RA                     NT    1:46.69  
 26 Brown, Liam-Kai         7 Emanuel           1:39.65    1:47.06  
 27 Barrett, Malik          7 Stella Maris      1:36.00    1:50.49  
 28 Sinclair, Carson        8 Mt Alvernia Prep       NT    1:59.68  
 -- Rose, Maison S          7 St. Hugh's Prep        NT         DQ  
 -- Stewart, Amir           8 Creative Kids     1:30.18         DQ  
 -- Ferguson, Jayden        8 VAZ               1:54.66         DQ  
 -- Hylton, Neron           7 AISK                   NT         DQ  
 -- Bacchas, Krisani        8 Mt Alvernia Prep  1:08.95         NS  
 -- Walters, Kal-El         7 Mighty Saints       58.54         NS  
 -- Moore, Ethan            8 Creative Kids          NT         NS  
 -- MiKHail, Matthew        8 STAPS             1:08.17         NS  
 -- Edwards, Mekhi          7 Emanuel           1:09.20         NS  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 12                  
 
  1. Hillel Prep                        70   2. Sts. Peter and Paul Prep           65
  3. Hosana Prep                        23   4. Stella Maris Prep School           17
  5. Hopefield Prep School              15   6. St Andrew Prep School              14
  7. Praise Tab Christian Academy       12   7. Mona Preparatory School            12
  9. Creative Kids Learning Academy     11  10. Montego Bay Preparatory School     10
 11. St. Hugh's Preparatory School       4  12. Emanuel Christian Academy           3
 13. Holy Childhood Prep. School         1  13. Wolmer's Preparatory School         1
 13. Alcar Academy                       1