National Stadium Pool in Jamaica - Site License        23/3/2024 - 3:19 PM
      2024 Mayberry Investments Prep & Primary Swimming Championships      
                  National Aquatic Centre, March 16, 2024                  
 
 Event 7  Girls 6 & Under 50 LC Meter Freestyle
=========================================================================
         Meet: # 36.37  18/4/2015 Christanya Shirley, WPS
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Robertson, Zuri         6 Emanuel             50.80      47.42    9  
  2 Preterre, Alix          6 HLP                    NT      54.35    7  
  3 Lawson, Nia             6 St. Hugh's Prep     59.60      58.27    6  
  4 Blaine, Kaylani         6 Mighty Saints     1:02.39      58.50    5  
  5 Nikiforova, Alisa       6 Stella Maris      1:10.00    1:02.87    4  
  6 Smith, Elena            5 Emanuel             59.63    1:03.20    3  
  7 Reid, Shiloh            5 RA                1:35.23    1:06.08    2  
  8 Chin, Isabelle          6 St. Hugh's Prep   1:12.49    1:07.13    1  
  9 Sharpe, Sky             6 HLP               1:11.03    1:09.86  
 10 Leslie, Jeilania        5 Mighty Saints     1:08.52    1:10.84  
 11 Sazhneva, Vasilisa      6 Stella Maris      1:33.00    1:11.05  
 12 Harris, Isabel          5 Mona Prep           59.59    1:11.34  
 13 Williams, Leah          5 Stella Maris      1:09.90    1:11.44  
 14 Hew-Langdon, Stella     6 RA                     NT    1:11.47  
 15 Jordon, Samia           6 VAZ               1:56.98    1:11.66  
 16 Bailey, Isabella        6 SFPS              1:15.05    1:12.29  
 17 Haughton, Melody S      6 WPS-NI            1:47.55    1:13.42  
 18 Chin, Kai               5 Creative Kids          NT    1:13.64  
 19 Shand, Aeden N          6 St. Hugh's Prep   1:18.17    1:16.40  
 20 Phillips, Mila          5 RA                1:16.96    1:16.64  
 21 Wright, Ryleigh I       6 St. Hugh's Prep   1:14.47    1:20.12  
 22 Henry, Khamisi          6 Stella Maris      1:18.00    1:21.55  
 23 McFarlane, Jolie        6 Emanuel           2:00.56    1:21.56  
 24 Chin Yee, Temple        6 HLP               1:29.86    1:22.07  
 25 Gayle, Kharliegh        5 Mavisville        1:27.01    1:27.66  
 26 Henry, Lily             5 RA                     NT    1:32.33  
 27 Nembhard, Anastasia     4 TNBG                   NT    1:38.43  
 28 Smith, Karly            6 Mona Prep         2:01.72    1:40.17  
 29 Turner, Lyle-Kristina   5 Creative Kids          NT    1:41.52  
 30 Aung, Katherina         5 HLP               1:37.49    1:43.39  
 31 Lawrence, Isabelle      5 St. Hugh's Prep        NT    1:47.95  
 32 Williams, Kenya         6 Mona Prep         1:58.54    1:55.00  
 -- Zhu, Gloria             6 AISK                   NT         DQ  
 -- Hudson, Leanna          6 Mona Prep         1:43.08         DQ  
 -- Chue, Zora              5 CAP-OH                 NT         NS  
 -- Robinson, Kora          6 HLP               1:54.80         NS  
 
                 Women - Team Rankings - Through Event 7                 
 
  1. Emanuel Christian Academy          28   2. Creative Kids Learning Academy     27
  3. Hillel Prep                        25   4. St. Hugh's Preparatory School      16
  5. St Andrew Prep School              14   6. Mona Preparatory School            11
  7. Mt Alvernia Preparatory            10   8. Stella Maris Prep School            7
  9. Sts. Peter and Paul Prep            5  10. Holy Childhood Prep. School         2
 10. Reach Academy                       2  12. Christian Academy                   1